Közélet

FAGYNI FOG ÉJJELENTE, ÉRDEMES ELZÁRNI A KERTI CSAPOKAT

Hétvégén éjszakánként már országszerte fagyni fog, és a jövő hét első felében is sokfelé fagyosak lesznek az éjszakák. A pénteken átvonult hidegfront mögött éjjel egyre többfelé kiderül az ég, és főként a középső, valamint északi tájakon már gyengül, mérséklődik a szél. Emiatt az Északi-középhegység völgyeiben -7, -8 fokig is csökkenhet a hőmérséklet, de máshol is fagyni fog, 0 és -5 fok között alakulnak a minimumok – figyelmeztet az időkép.hu.

Itt az ideje tehát a kertbe kihelyezett növényeket melegebb helyre rakni, illetve a kerti csapokat elzárni, ugyanis a következő éjszakák is fagyosak lesznek. Vasárnap reggel -2, -7 fokos fagyra ébredhetünk, néhol zúzmarás ködfoltok képződhetnek.

A hét utolsó napjától a magasban ugyan enyhébb levegő érkezik majd fölénk, jelentős légmozgás híján a talaj közelében ebből alig fogunk érezni valamit. Az éjszakai fagyok a jövő hét első felében is velünk maradnak, nagy területen süllyedhet éjszakánként -2, -3 fok köré a hőmérséklet.

forrás, fotó: időkép.hu

Bővebben

Kapcsolódó cikkek

Close
Close