Közélet

SZERDÁTÓL NEM TARTANAK ISTENTISZTELETET A REFORMÁTUSOK!

A Magyarországi Református Egyház zsinatának elnöksége azt kéri, hogy az egyházközségek szerdától ne tartsanak istentiszteletet, közösségi alkalmakat – olvasható az elnökség közleményében. Kérik, hogy szerdától az egyházközségek “szüneteltessenek minden közvetlen érintkezéssel járó egyházi alkalmat: istentiszteletet, áhítatot, gyülekezeti hitoktatást, jegyesoktatást, bibliaórát, konfirmáció-előkészítést”, és minden közösségi alkalmat. A gyülekezeteket kérik továbbá, hogy a járvány első hulláma idején közzétett liturgiai ajánlások szerint térjenek vissza online istentisztelet-közvetítésre, a helyi adottságok és lehetőségek szerint.
Az egyházi testületi üléseket online térben kell tartani, egyházközségi közgyűlés nem tartható. A tisztújítással összefüggő presbiteri gyűlések és választási bizottsági ülések a járványügyi rendelkezések betartásával tarthatók meg – írták. A már megbeszélt és megszervezett esküvők és temetések a hatályba lépett állami rendelkezések betartásával megrendezhetők.

híradó.hu; fotó: pestisracok.hu

Bővebben

Kapcsolódó cikkek

Close
Close